Чим хворіють геї та лесбіянки

Більшість медиків з різних причин не цікавиться сексуальною орієнтацією своїх пацієнтів. Для одних лікарів ця тема — табу, а інші просто не вважають таку інформацію важливим. Однак, як повідомляє Western Journal of Medicine, відомості про сексуальні уподобання пацієнтів можуть розповісти лікарям про набагато більшому спектрі захворювань, ніж патології, пов’язані безпосередньо з сексом.

Суїцид у геїв і лесбіянок

Оскільки наше суспільство продовжує залишатися гомофобним, нетрадиційна сексуальна орієнтація стає причиною неврозів, депресій і приводить до великої кількості суїцидів серед гомосексуалістів. Суїцидальна поведінка найбільш характерна для юнацького віку, проте в групі ризику знаходяться і дорослі геї і лесбіянки. Стрес, викликаний ставленням суспільства до гомосексуалізму, може служити причиною сексуальних розладів — імпотенції, вагінізму або порушень еякуляції.

Алкоголізм і куріння у представників нетрадиційної орієнтації

За даними 1977 року, представники сексуальних меншин набагато більше, ніж їх гетеросексуальні ровесники, курили, вживали алкоголь і внутрішньовенні наркотики. За останні роки показники серед гомо – і гетеросексуалів практично зрівнялися. Однак наркомани з нетрадиційною сексуальною орієнтацією використовують різноманітний арсенал психотропних речовин. Відомо також, що частка курців серед лесбіянок майже в два рази перевищує показники гетеросексуальних жінок.

Конфлікти з батьками і гомосексуальних підлітків

Гомосексуальні підлітки частіше, ніж гетеросексуальні, вступають у конфлікти з батьками, що іноді закінчується втечею з дому. Йдучи від батьків, такі підлітки нерідко заробляють на життя власним тілом, що значно підвищує ризик наркоманії і венеричних захворювань.

Онкологічні захворювання у лесбіянок

Серед гомосексуальних жінок, так само як і серед лікарів, існує переконання, що рак шийки матки, через відсутність вагінальних статевих контактів з чоловіками, їм не загрожує. Однак передракові зміни виявляються більш ніж у 10% лесбіянок.

Крім того, на відміну від жінок традиційної орієнтації, лесбіянки не користуються гормональними контрацептивами, не народжують і більше палять. Це — додаткові фактори ризику раку ендометрія і молочної залози. Плюс до всього недавно з’явилися докази того, що венеричні захворювання, в тому числі СНІД, можуть передаватися жінками при гомосексуальному контакту.

Розлади кишечника у геїв

Як це не дивно, для пацієнтів-геїв характерні порушення з боку травлення, як в результаті виснаження, так і переїдання. Також великий ризик зараження фекально-оральними інфекціями, такими як гепатит А або ешеріхіоз, що викликається кишковою паличкою.

Серед лікарів існує думка, що травми прямої кишки у гомосексуалістів викликані статевими контактами. Це справедливо лише в разі незначних пошкоджень, а серйозні травми — тріщини — виникають переважно в результаті кишкових розладів, як і у чоловіків нормальної орієнтації.

Дрібні пошкодження епітелію прямої кишки, що виникають при статевому контакті, небезпечні в першу чергу як вхідні ворота інфекції: вірусів герпесу, Сніду та гепатиту B, хламідій та інших мікроорганізмів. Багато з цих інфекцій підвищують ризик розвитку раку прямої кишки.

Венеричні захворювання у геїв

Як показали дослідження, більшість практикують анальний секс неправильно користуються презервативами, і профілактика зараження стає неефективною. При цьому лікарі не цікавляться самі і не інформують своїх пацієнтів про правила захисту від венеричних захворювань при таких статевих взаєминах. Враховуючи те, що анальний секс практикують також багато гетеросексуальні пари, подібні консультації необхідні і для них.

Особливу групу пацієнтів складають транссексуали — люди, які відносять себе до протилежної статі. В першу чергу, їм потрібна психологічна підтримка медиків. А якщо транссексуали вирішуються на операцію по зміні статі, подальше гормональне лікування може спровокувати зростання ракової пухлини.

Share