Міфи про безплідді

Навколо проблеми безпліддя існує безліч міфів і помилок, які поширюють люди, далекі від медицини. Нижче наводяться найпоширеніші чутки, що живуть всупереч всім науковим спростувань.

Міф: Хворобливі місячні можуть стати причиною безпліддя

Факт : Хворобливі місячні ніяк не впливають на здатність до дітородіння.

Міф: Рідкісні місячні призводять до безпліддя

Факт: Подовжений, але регулярний менструальний цикл не свідчить про можливі проблеми з зачаттям. У деяких жінок нормальний менструальний цикл може тривати 40 днів. Можливість зачаття у них обмежена лише кількістю таких циклів.

Міф: Я не можу завагітніти, тому що після статевого акту з мене витікає сперма

Факт: Витікання насінної рідини після статевого акту — нормальне явище. При завершеному статевому акті необхідну кількість сперми змішується з цервікального рідиною, а кількість витекла сперми не має значення.

Міф: Фертильність (здатність виробляти потомство) чоловіки визначається консистенцією і об’ємом сперми

Факт: Обсяг і консистенція сперми ніяк не пов’язані з фертильністю, так як реальне якість сперми залежить більшою мірою від кількості сперматозоїдів. Це може бути перевірено лише при мікроскопічному дослідженні.

Міф: Щоб завагітніти, потрібно займатися сексом щодня

Факт: Сперма залишається активною у цервікальної рідини жінки протягом 48-72 годин після статевого акту. Тому зовсім необов’язково суворо дотримуватися настільки частого графіка занять любов’ю.

Міф: Якщо ви хочете завагітніти, то просто розслабтеся, не думайте про це, і бажана вагітність настане

Факт: Якщо вагітність не наступає через рік регулярного статевого життя, то, швидше за все, є якась медична проблема.

Міф: У мене ніколи не було ніяких симптомів статевих інфекцій, значить, маткові труби у мене прохідні

Факт: Багато інфекційні захворювання можуть протікати у прихованій формі, але при цьому здатні завдати непоправної шкоди, наприклад, маткових трубах.

Міф: Кількість сперматозоїдів у чоловіка завжди незмінно

Факт: Кількість і рухливість сперматозоїдів можуть сильно змінюватися в залежності від проміжку часу, що пройшов між еякуляцією. Зміни можливі також внаслідок хвороби або прийому ліків.

Міф: Активна мастурбація може призвести до відсутності сперми

Факт: Мастурбація — нормальне явище для хлопчиків і чоловіків. Вона не впливає на кількість сперматозоїдів. Сперма не може вичерпатися, оскільки постійно виробляється в яєчках.

Міф: Безпліддя — жіноча проблема

Факт: За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, жіноче безпліддя зустрічається рідше, ніж чоловіче (45% випадків безплідних пар пов’язані з різними захворюваннями у чоловіків, і тільки 40% — у жінок). В окремих випадках причиною безпліддя може бути несумісність партнерів.

Міф: Усі навколо вагітніють, крім мене

Факт: Кожен 6-й людина має проблеми з фертильністю. За даними Національного центру медичної статистики, 4,5 мільйонів пар щорічно стикаються з проблемою зачаття, однак за допомогою до медиків звертаються менше 2 мільйонів.

Міф: Як тільки усиновиш дитини, відразу завагітнієш

Факт : Медичні дослідження однозначно доводять, що шанси настання вагітності після усиновлення або удочеріння не змінюються.

Міф: Безпліддя зустрічається тільки у тих пар, у яких ніколи не було дітей раніше

Факт: На жаль, багато пар, які вже мають дитину, стикаються з проблемою вторинного безпліддя.

Share