Мистецтво бути удвох

У сексу два головних ворога: проблеми зі здоров’ям і погані взаємини з партнером. Будувати і підтримувати гармонійний у всіх сенсах союз — мистецтво, якому можна навчитися точно так само, як і мистецтву будувати і стежити за своїм здоров’ям.

Головні вороги сексуального здоров’я

Як правило, це ті ж фактори, які підривають здоров’я в цілому, раніше строку старять нас.

 • Куріння, навіть пасивне, тобто вдихання чужого тютюнового диму, в цілому небезпечніше, ніж помірне споживання алкоголю.

 • Ожиріння і пов’язані з ним порушення здоров’я — поширена причина сексуальних дисфункцій, особливо у чоловіків. На жіноче здоров’я і сексуальне бажання впливають не стільки надмірна вага або худоба, скільки брак вітамінів і білка. В молодості природна гіперсексуальність переважує цей недолік, але пізніше і бажання, і можливості різко йдуть на спад через неправильне харчування. Проте більшість людей вважають подібний спад природним, або знаходять йому інші пояснення, часто звинувачуючи в своїх проблемах партнера.

 • Хронічне стомлення і стрес — чи не найбільш руйнівні фактори для сексуальної гармонії. Це добре відомо дружинам бізнесменів і взагалі зайнятих успішних чоловіків. Чоловіки в самому квітучому, активному віці, не мають проблем з харчуванням і вітамінами, часто страждають повної сексуальної апатією на грунті постійного стресу і перевтоми.

 • Втім, існують і суто сексуальні проблеми, на які не варто закривати очі, Найбільш поширені сексуальні розлади серед жінок – вторинне (тобто виникло протягом життя) відсутність оргазму, вагінізм і диспареуния (спазми і хворобливі відчуття під час статевого акту) піддаються корекції в 90% випадків.

 • Часто зустрічається у чоловіків передчасне сім’явивергання, в залежності від форми, лікується в 78-82% випадків. Просто слід знати, що це хвороба, з нею треба звертатися до фахівця. Як і будь-яке інше захворювання, сексуальні розлади краще не запускати.

 • І все-таки головні вороги сексуальної гармонії — ми самі, точніше, наша низька культура взаємовідносин.

 • Якщо чоловік вважає, що виконав всі свої сімейні зобов’язання, дійшовши до Загсу, після чого вже можна розслабитися, не піклуватися про свою зовнішність, ухилятися від допомоги по господарству, то він повинен бути готовий до охолодження і розчарування дружини не занадто бурхливого темпераменту. Більш палка, звичайно, постарається знайти йому заміну.

 • Дружина, яка прагне в що б те не стало перемогти в суперечці з чоловіком, плюс постійно критикує і принижує його, надходить недалекоглядно. Її сьогоднішня перемога — це її завтрашнє поразку. Якщо чоловік перестане бачити в ній жінку, об’єкт сексуальних бажань, то крім себе звинувачувати буде нікого. Агресивна поведінка, суперництво, ревнощі, сварки із-за грошей, невміння рахуватися з інтересами іншого руйнують сексуальну гармонію.

 • Хорошими коханцями не народжуються

  У сексуальному житті, як і в житті взагалі, рідко все йде рівно. У кожного бувають підйоми і спади, бувають яскраві, незабутні моменти і періоди «зимової сплячки». Про це завжди потрібно пам’ятати, щоб не створювалося враження, що все найкраще позаду. До речі, ті, хто сприймає сексуальне життя як область творчості, хто все життя вчиться і постійно перебуває в пошуку, зазвичай не скаржаться на нудьгу і апатію, відсутність стимулів і бажань.

  У сексі багато йде точно так само, як і в будь-якій іншій сфері життя: або ви вдосконалюєтеся і ростете, або деградуєте і здаєте позиції. Більшість людей добре розуміє цю тезу стосовно до професійної сфері. Кожному ясно: якщо хочеш бути майстром у своїй справі, недостатньо один раз чогось вивчитися в юності, потрібно продовжувати освоювати нове постійно. Це дає впевненість у собі, допомагає боротися з нудьгою і одноманітністю. Але те ж саме стосується і всіх аспектів нашого життя, в тому числі відносин з партнером.

  У США існує популярна серія навчальних відеофільмів, девіз якої: «Хорошими коханцями не народжуються, а стають». Ці фільми замовляють по пошті, і їх основні споживачі — зовсім не палка і самовпевнена молодь, а саме подружжя зі стажем, які хочуть удосконалити своє інтимне життя. В даному випадку справа не у фільмах — є вони чи ні — важливо саме бажання рости і вдосконалюватися, одержувати більше радості від життя і дарувати більше радості близькій людині. Власне, тільки це і важливо. Все інше можна придумати, виписати поштою або купити в аптеці.

  Share